Obóz – Łukawa

W dniach 31 lipca – 11 sierpnia byliśmy na obozie z 5 Tarnogrodzka Drużyna Harcerek „Agape”, Brzozowina i 15 Rozwadowska Drużyna Harcerzy w miejscowości Łukawa. Na obozie były 4 zastępy: Zastęp Rosomaki, Czarne Wdowy, Dziki i Rysie (Łącznie 28 osób) 😄. Kierownikiem obozu była niezastąpiona phm. Marta Stankiewicz, a kapelanem, najlepszy ks. Łukasz Dziedzic.

Przez pierwsze dwa dni zastępy miały za zadanie zbudować pionierkę w namiotach. Trzeciego dnia każdy zastęp był odpowiedzialny za element zdobnictwa zastępu jak i podobozu (zbudowanie totemów, bramy obozowej, 4 wartowni, masztu, tablicy ogłoszeń, p-poż, ogrodzenia oraz śmietnika, a przede wszystkim ogniska w kształcie Krzyża harcerskiego 💪).


Możemy w pełni stwierdzić, że zastępy wywiązały się z tego zadania wzorowo.
W piątek (4 dnia) przyjechał z wizytacją nasz podobóz druh vice komendant chorągwi phm.Konrad Dudek, który przyglądał się jak wychodzi nam realizacja programu, jak i prowadzenie drużyny. Po ognisku wraz z Konradem podsumowaliśmy rok i wypełniliśmy arkusz kategoryzacyjny.
Przez następne dni odbywały się zajęcia w podobozie i w terenie (z wartowania, ASG, musztry paradnej, kapelanem itp.), gry terenowe (Nasze własne imperium (…) -> wszystkim bardzo się podobała gra, wykonanie: Maciej Pieniążek 😀😎.), ogniska (Z gośćmi: Paulina Szwajczak, Krzysztof Magryś, Agnieszka Kempa, z Kadrą z 1 PGZ „Waleczne Wilczki”, druhnami z 7. Łańcucka Drużyna Harcerek „Paproć” im. Alicji Boratyn, Przemysław Uchman – > Niezastąpiony gitarzysta 😁POZDRAWIAMY WSZYSTKICH I DO ZOBACZENIA NA HARCERSKIM SZLAKU! oraz za te wspólnie spędzone i dobrą zabawę całym zgrupowaniem ⚜️⚜️⚜️), również codziennie o godzinie 18:00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Ale to nie koniec 
Rozkazem liczba 12/18 z dnia 8 sierpnia wyw. Kuba Mazur został zwolniony z funkcji zastępowego zastępu DZIKI a mianowany został na zastępowego mł. Maciej Krupa. – Gratulacje i powodzenia!

Łącznie zamkniętych zostało ponad 100 sprawności, lecz z powodu szybszego powrotu z obozu nie zostały przyznane stopnie ⚜️🏔️

A już 27 sierpnia w Przeworsku odbędzie się wspólna Msza Święta i ognisko z drużynami z obozu – Nie możemy się już doczekać! 😀

Dodajemy również link do zdjęć z obozu.
WYKONANIE: Agnieszka Kempa, Gabriela Makochoń, Dominika Siembida

Dodaj komentarz