Czwarta jednostka ZHR w Przeworsku!

W Zwierzyńcu, przez Hufcowego R.S.L. 2/19 z dnia 12.02.2019 r. została powołana 4 próbna Przeworska Drużyna Harcerzy „GNIAZDO” – pod wodzą p.o. drużynowego ćw. Macieja Pieniążka 😀

Plan założenia 2 drużyny harcerzy (4 w środowisku) sięga września 2018r. Wtedy to właśnie „BOREK” liczył ponad 60 osób, było to zbyt dużo.

W tym czasie Kuba Uberman przedstawił swój pomysł na założenie 2 drużyny harcerzy, a drużynowym miałby zostać Maciej Pieniążek. Krok po kroku dążyliśmy do powołania. Stopniowo Kuba przekazywał swoje obowiązki i umiejętności. Aby wyróżnić Maćka dostał on sznur przybocznego z czterema belkami. We wrześniu 2018r. Maciek stawił się na kapitule na Harcerza Orlego.

W styczniu 2019r. podzieliliśmy wewnętrznie „BOREK” na 2 „szwadrony”, dowódcą I szwadronu „BOREK” był Kuba, a II szwadronu „GNIAZDO” właśnie Maciek. W styczniu 2019r. stawił się na komisji instruktorskiej, na której otworzył próbę na przewodnika.

Na zimowisku zaś „BOREK” i „GNIAZDO” mieli osobny plan. 12.02.2019r. podczas gawędy po odpowiednim sygnale (uderzeniem buławą o podłogę) każdy harcerzoprócz drużynowych i hufcowego opuścili budynek. Zaraz po tym sygnale udaliśmy się na most nad stawem, gdzie powołano 4 próbną Przeworską Drużynę Harcerzy „GNIAZDO”, a drużynowym został ćw. Maciej Pieniążek.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, min. Dh hufcowy oraz phm. Robert Krupa. Czuwaj!

Południowo-Wschodni Hufiec Harcerzy „Grody”

Kilka zdjęć:

Dodaj komentarz