18 Urodziny „Borku”

18 Urodziny „Borku”. W dniach 8-10 Września 2017 roku w Opactwie Benedyktyńskim  w Jarosławiu, odbył się biwak z okazji 18 urodzin naszej drużyny.

Oprócz nas w biwaku uczestniczyła także 1. Próbna Przeworska Drużyna Wędrowników ,,Peregrinus”. Rozpoczęliśmy biwak w piątek o godzinie 17:00 w opactwie gdzie rozbiliśmy namioty, po czym udaliśmy się na Msze świętą w intencji naszej drużyny, która odbyła się w Czarnej Kaplicy. Msze sprawował ks. phm. Paweł Kaszuba HR, który 18 lat temu założył naszą drożynę. W czasie kazania ksiądz Paweł mówił o wzorach i ideałach harcerskich, którym powinniśmy być wierni do końca życia. Po mszy odbyła się impreza urodzinowa z rodzicami, na której zjedliśmy tort i inne smaczne potrawy czy placki przygotowane przez Naszych wspaniałych rodziców. Oglądaliśmy zdjęcia drużyny, które zaprezentował nam nasz druh drużynowy Jakub Uberman HO. Po wspólnym świętowaniu udaliśmy się na ognisko, gdzie nasi druhowie ks. phm Paweł Kaszuba HR oraz hm. Łukasz Mróz HR ,,zahipnotyzowali” Nas opowieściami z dawnych lat drużyny. Na zakończenie odśpiewaliśmy ,,Ogniska już dogasa blask”. Następnie odbył się apel wieczorny, a na koniec pożegnanie dnia…

Następnego poranka zostaliśmy zerwani ze snu o godzinie 7:00. Po czym odbyła się zaprawa, czyli poranna rozgrzewka. Od 9:00 odbyły się zajęcia z musztry. O godzinie 11:00 zaczęliśmy się przygotowywać do w biegu z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w którym nasza drużyna pełniła funkcje porządkową. Po biegu wróciliśmy do opactwa gdzie odbyła się gra zrealizowana przez naszego druha Macieja Pieniążka. Wieczorem jedna grupa udała się na koncert zespołu ,,niemaGOtu ” natomiast druga brała udział w ognisku na temat obrzędowości, które poprowadził Nasz drużynowy.
Trzeciego a zarazem ostatniego dnia biwaku zostaliśmy obudzeni o godzinie 6:00, po czym poskładaliśmy namioty a następnie udaliśmy się na Mszę Święto. Po mszy odbył się apel. Nasz druh Hubert Makowicz HO został zwolniony z funkcji przybocznego, a jego obowiązki przejął Wyw. Maciej Pieniążek. Poza tym dh. Maciej Chomik został mianowany na funkcje podzastępowego zastępu ,,Czarne Wdowy”.

O godzinie 10:00 wyjechaliśmy autobusem do Radawy, gdzie aktywnie spędziliśmy czas. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, pierwsza udała się do parku linowego a druga na paintball, a później role się odwróciły. Po tak aktywnie spędzonym dniu, udaliśmy się do autobusu, którym wszyscy szczęśliwie powróciliśmy do naszych domów. Ten biwak jak i każdy inny zaliczamy do udanych i nie możemy doczekać się następnego 🙂.

Dziękujemy 1. JDH ,,Pościg”, 1. DH ,,Leśne Echo”
oraz 4. RDH ,,Karacena” za wypożyczenie sprzętu.

#Czuwaj!
Dh. Jakub Bukała 

Zapraszam do oglądania zdjęć:

Dodaj komentarz